Dnia 18.03.2015 roku w ramach cyklu spotkań „Randez-vous z Wydziałem Nauk Ekonomicznych”, WNE odwiedzili uczniowie IV klasy technikum ekonomicznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie wraz z nauczycielami: Anną Maszkiewicz, Agnieszką Karwowska, Celiną Zych. Spotkanie na SGGW rozpoczęło się od zwiedzania Muzeum SGGW, gdzie mogli zapoznać się z historią uczelni, zabytkowymi pamiątkami oraz zobaczyć jak dawniej wyglądała nauka na studiach wyższych. Uczestnicy z zaciekawieniem oglądali eksponaty oraz słuchali o tym do czego one służyły. Następnie grupa udała się na wycieczkę po terenie kampusu SGGW, gdzie uczniowie dowiedzieli się gdzie znajdują się najważniejsze miejscach na uczelni oraz interesujące ich Wydziały. Przyszli maturzyści poczuli smak studiów poprzez uczestnictwo w wykładzie tematycznym pt. „Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie – o tym co zrobić aby nas zapamiętano” wygłoszonym przez Dr Agnieszkę Werenowską. Następnie uczniowie wysłuchali prezentacji dotyczącej tradycji i nowoczesności Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz oferty edukacyjnej WNE, którą wygłosiła Dr Elżbieta Kacperska. Podczas całej wizyty uczniowie mieli możliwość rozmów ze studentami z pięciu kierunków wykładanych na WNE. Na zakończenie spotkania uczestnicy udali się do bufetu na poczęstunek, gdzie dalej prowadzono rozmowy na temat studiowania na SGGW.