Dnia 13.01.2015 roku w ramach cyklu spotkań „Randez-vous z Wydziałem Nauk Ekonomicznych”, WNE odwiedzili uczniowie Technikum nr 23 im. Fryderyka Skarbka w Zespole Szkół im K.K. Baczyńskiego w Warszawie wraz z opiekunami Grażyną Tetrycz i Mariuszem Wychódzkim oraz uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Szarych Szeregów w Tarczynie wraz z opiekunkami Anną Romaniuk i Aleksandrą Skórą. W wydarzeni brało udział około 70 uczniów.
W ramach wizyty na SGGW uczniowie zwiedzali kampus SGGW oraz Muzeum SGGW, gdzie mogli zapoznać się z historią uczelni, obejrzeć ciekawe eksponaty oraz zobaczyć jak dawniej wyglądała nauka na naszej uczelni. Następnie wysłuchali prezentacji dotyczącej tradycji i nowoczesności Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz zapoznali się z ofertą edukacyjną Wydziału Nauk Ekonomicznych zaprezentowaną przez Prodziekana ds. Studiów Niestacjonarnych i Rozwoju WNE Dr hab. Ludwika Wickiego, Dr Elżbietę Kacperską i studentów z Studenckiej Grupy ds. Promocji. Kolejną atrakcją dla przyszłych maturzystów był wykład tematyczny pt. „Promocja wybranych produktów turystycznych. Marketing miejsca” wygłoszony przez Dr Marzenę Lemanowicz. Podczas wykładu najaktywniejsi uczniowie, którzy dobrze odpowiadali na zadane pytania, wygrali atrakcyjne gadżety tj. wydziałowe koszulki, pamiątkowe maskotki czy też kalkulatory. Na zakończenie spotkania uczestnicy udali się na poczęstunek, gdzie dalej prowadzono rozmowy na temat oferty dydaktycznej i możliwości studiowania na SGGW.