Dnia 11.12.2014 roku w ramach cyklu spotkań „Randez-vous z Wydziałem Nauk Ekonomicznych”, WNE odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 im. 2 Armii Wojska Polskiego wraz z opiekunem Panem Rafałem Cegłowskim. Przyszli maturzyści uczestniczyli w wykładzie tematycznym pt. „Innowacje w turystyce wiejskiej na przykładzie województwa podlaskiego” wygłoszonym przez Dr Michała Romana. Następnie wysłuchali prezentacji dotyczącej tradycji i nowoczesności Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, oraz zapoznali się z ofertą edukacyjną Wydziału Nauk Ekonomicznych zaprezentowaną przez Dr Elżbietę Kacperską oraz studentów z Studenckiej Grupy ds. Promocji. W ramach wizyty na SGGW uczniowie zwiedzali kampus SGGW oraz Muzeum SGGW, gdzie mogli zapoznać się z historią uczelni, zabytkowymi pamiątkami oraz zobaczyć jak dawniej wyglądała nauka na studiach wyższych. Uczestnicy z zaciekawieniem oglądali eksponaty oraz słuchali o tym do czego one służyły. Na zakończenie spotkania uczestnicy udali się na poczęstunek, gdzie dalej prowadzono rozmowy na temat studiowania na SGGW.