W dniu 13 października 2017 r. na Wydziale Nauk Ekonomicznych SGGW odbyła się studencka międzynarodowa wideokonferencja zatytułowana „Family business and start-ups as opportunities for students”. Konferencję zorganizował Wydział Finansów Budapest Business School (BGE) z Węgier i Koło Naukowe „Finanse i Gospodarka” z Wydziału Nauk Ekonomicznych SGGW. Opiekę naukową nad prezentowanymi badaniami sprawowali: dr Judit Sagi (BGE) i dr hab. Sylwester Kozak, prof. SGGW.

Prezentacje wygłosili studenci z Mongolian University of Life Sciences School of Business and Economics, Wydziału Nauk Ekonomicznych SGGW, Szkoły Głównej Handlowej oraz grupa międzynarodowych studentów studiujących w Budapest Business School pochodzących m.in. z Azerbajdżanu, Chin i Węgier.

Tematyka prezentacji dotyczyła m.in. doświadczeń w prowadzeniu rodzinnych przedsiębiorstw w sektorze żywnościowym, weterynarii i handlu, zasad wspierania młodych osób w procesie zakładania innowacyjnych przedsiębiorstw w krajach rozwiniętych i rozwijających się oraz oceny wyników działania start-upów w wybranych krajach.

Pan Miklos Kadar ze Stanów Zjednoczonych właściciel przedsiębiorstwa Token Sales Diagnostics (mikloskadar.com) wygłosił wykład nt. finansowania start-upów. Wyjaśniał praktyczne zasady pozyskiwania środków na rozruch nowych inicjatyw gospodarczych, m.in. przy użyciu funduszy venture capital, funduszy Business Angels i crowdfundingu.

W drugiej połowie semestru odbędzie się kolejna prezentacja prac badawczych studentów z Budapest Business School, WNE SGGW i innych współpracujących uniwersytetów. Organizatorzy serdecznie zapraszają studentów do współpracy i do prezentacji swoich badań.

Koło Naukowe „Finanse i Gospodarka”

Opiekun Koła: dr hab. Sylwester Kozak, prof. SGGW

Adres: knfinanseigospodarka.sggw.pl