W imieniu Katedry Finansów, funkcjonującej w ramach Wydziału Nauk Ekonomicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, uprzejmie informujemy, że w dniach 23-24 listopada 2017 roku zorganizowanie zostanie X, jubileuszowe Międzynarodowe Forum Finansowo Bankowe pt. System finansowy państwa a wzrost gospodarczy – stan i perspektywy, Konferencja odbędzie się w Hotelu Warszawianka w Jachrance. Tegoroczna tematyka Forum obejmie następujące zagadnienia:

• System finansów publicznych a wzrost gospodarczy,
  • Aktywne funkcje banków komercyjnych i spółdzielczych,
  • Znaczenie rynku kapitałowego i ubezpieczeniowego we wzroście gospodarczym,
  • Źródła pozyskiwania i efektywność wykorzystania kapitałów w działalności gospodarczej,
  • Skutki mechanizmów organizacyjnych i finansowych w funkcjonowaniu jednostek gospodarczych,
  • Systemy informacyjne wspierania decyzji finansowych w przedsiębiorstwie.

X MFFB to niezwykle ważne dla Wydziału Nauk Ekonomicznych wydarzenie, które będzie stanowiło okazję do refleksji nad minioną dekadą, przede wszystkim w perspektywie dynamicznych i burzliwych okoliczności gospodarczych. Jubileuszowe okoliczności będą ponadto okazją do identyfikacji szans i zagrożeń dla krajowej gospodarki w perspektywie kolejnych lat, do tworzenia i dyskusji nad planami strategicznymi dla krajowego sektora finansowego, tak aby możliwe było kontynuowanie ścieżki wzrostu gospodarczego. X MFFB uzyskało już Patronat Honorowy JM Rektora SGGW w Warszawie, Prezesa Narodowego Banku Polskiego, Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, Prezesa Europejskiego Klubu Biznesu, Prezesa Krajowego Związku Banków Spółdzielczych, Banku Polskiej Spółdzielczości oraz Prezesa Związku Banków Polskich (TBC).

Szczegółowe informacje dotycząca X Międzynarodowego Forum Finansowo-Bankowego, wraz z programem, dostępne są na stronie internetowej: https://www.we.sggw.pl/miedzynarodowe-forum-finansowo-bankowe/. W imieniu organizatorów oraz wszystkich instytucji zaangażowanych w X Międzynarodowe Forum Finansowo-Bankowe, zapraszamy do uczestnictwa.