W dniu 18 listopada 2016 roku na Wydziale Nauk Ekonomicznych SGGW w Warszawie, o godzinie 14 w sali 102 w budynku nr 7 odbył się wykład otwarty dla pracowników i studentów Uczelni. W spotkaniu wzięło udział dwóch Profesorów z Pennsylvania State University w USA, Prof. James W. Dunn i Prof. Jayson K. Harper, pracownicy z Wydziału Nauk Ekonomicznych i z Wydziału Nauk o Zwierzętach oraz doktoranci i studenci. W trakcie spotkania Pan Prof. James W. Dunn wygłosił referat na temat „The Evolution of the U.S. Swine Industry”, który wzbudził duże zainteresowanie wśród słuchaczy. Po wysłuchaniu wystąpienia Pana Profesora uczestnicy spotkania zadali wiele pytań dotyczących produkcji trzody chlewnej w Stanach Zjednoczonych Ameryki, zwracając szczególną uwagę na skalę produkcji żywca wieprzowego na fermach, zachowanie dobrostanu zwierząt oraz żywienie trzody chlewnej. Spotkanie zorganizowała dr hab. inż. Elżbieta Szymańska, prof. nadzw. SGGW z Katedry Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw.

wyklad_0112