tunisia

Z okazji 20 rocznicy powstania Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki, do Polski przyjeżdża pan Abdellatif Hmam, dyrektor Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki Tunezji, i wygłosi wykład na Wydziale Nauk Ekonomicznych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, w dn. 24 listopada o godz. 16.15, w auli nr D22, budynek nr 6.

W swojej multimedialnej prezentacji zatytułowanej “Tunisia: emerging democracy, confirmed tourist destination” (w języku angielskim) pan Abdellatif Hmam opowie o sektorze turystyki w Tunezji w kontekście zmian politycznych, gospodarczych, społecznych i kulturowych, wywołanych zwłaszcza zmianą systemu politycznego Tunezji. Poruszone będą także tematy strategicznych inwestycji w turystykę związanych z przejrzystym systemem rządów demokratycznych. W ramach wykładu przekazane zostaną również materiały informacyjne, broszury i mapy Tunezji oraz przykłady smakołyków tunezyjskich.

Abdellatif Hmam, Dyrektor Generalny Office National du Tourisme Tunisien [Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki] od marca 2015 r. We wcześniejszych latach członek licznych gabinetów ministerialnych (Przemysłu i Handlu, Gospodarki i Finansów, Środowiska) oraz gabinetu Premiera Tunezji w lat. 2000-2009. W latach 2009-2015 pełnił funkcję Prezesa Centrum Promocji Eksportu. Posiada wiedzę oraz doświadczenie z zakresu działalności międzynarodowych organizacji takich jak OECD, PNUD, World Economic Forum w Davos, Bank Światowy, z którymi współpracował realizując projekty w Tunezji. W czasie wielu lat pracy zawodowej odwiedził ponad 130 krajów, gdzie mógł uczestniczyć i reprezentować Tunezję w licznych konferencjach i szczytach zarówno o charakterze międzynarodowym jak i o zasięgu regionalnym takich jak World & Economic Forum de Davos , MENA Economic Conference w Ammanie oraz w Kairze, Sommet Mondial de la Société de l’Information w Tunisie, Forum Mondial sur la gouvernance w Wiedniu, Forum Mondial « Reinventer le Gouvernement» w Seulu, Tokyo International Conference on Africain Development. Posiada również doświadczenie pedagogiczne. Jest wykładowcą w Wyższej Szkole Administracji w Tunisie w zakresie zarządzania skierowanego na wyniki, gości także z wykładami na temat dyplomacji gospodarczej w Instytucie Dyplomacji w Tunisie oraz na temat technik negocjacji międzynarodowych dla studentów Instytutu Finansów i Rozwoju w Tunisie.

fota-fota-2