W dniach 26 i 27 stycznia 2017 r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie miała miejsce wizyta delegacji z Ukrainy, z Podolskiego Państwowego Uniwersytetu Rolniczo-Technicznego (PDATY) w Kamieńcu Podolskim. W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele Wydziału Nauk Ekonomicznych w osobie Dziekana dr hab. Jarosława Gołębiewskiego, prof. SGGW; dr Niny Drejerskiej Prodziekan ds. Współpracy z Jednostkami Krajowymi i Zagranicznymi, dr hab. Ludwika Wickiego, prof. SGGW Prodziekana ds. Studiów Niestacjonarnych i Rozwoju; dr hab. Jakbuba Kraciuka, prof. SGGW Prodziekana ds. Nauki oraz dr Agaty Malak-Rawlikowskiej Pełnomocnik Dziekana
ds. Międzynarodowych Projektów Badawczych. Uniwersytet Rolniczo-Techniczny (PDATY) reprezentowali m.in.: Rektor prof. Volodymyr Ivanyshyn, Prorektor prof. Taras Hutsol,  Prodziekan ds. Współpracy Międzynarodowej Wydziału Nauk Ekonomicznych prof. Oleg Kucher.

W wyniku rozmów przeprowadzonych w trakcie wizyty zadeklarowano: zaproszenia oraz informacje nt. konferencji organizowanych przez obie strony, a jako jedne ze wspólnych tematów zidentyfikowano kwestie dotyczące turystyki, agroturystyki i doradztwa; współpracę w zakresie zaangażowania pracowników naukowych w recenzję i opiniowanie artykułów przedstawianych do publikowania w czasopismach związanych z obydwoma jednostkami, możliwość współpracy pomiędzy studentami np. seminaria on-line.