Karolina Karwowska, wywalczyła dla naszego kraju kwalifikację paraolimpijską do Paraolimpiady w Rio de Janeiro. Warszawska zawodniczka dyscypliny paraujeżdżenie, Karolina Karwowska, wywalczyła dla naszego kraju kwalifikację paraolimpijską do Paraolimpiady w Rio de Janeiro. Udało jej się tego dokonać wraz z koniem polskiej hodowli, o imieniu Emol. Właścicielką konia jest trenerka Karoliny, Natalia Kozłowska. Teraz cały team czeka podróż za ocean. Warto dodać, ze jest to pierwsza w tym roku polska kwalifikacja do Rio we wszystkich dyscyplinach jeździeckich. W dyscyplinie paraujeżdzenie, w Rio de Janeiro wystartuje 78 parajeźdźców, w tym jedna Polka.

Karolina jest studentką Wydziału Nauk Ekonomicznych na kierunku Turystyka i Rekreacja.  Jeździectwo od 9 lat. W wieku 5 lat przeszła operację serca, po której lekarze dostrzegli szybko postępującą skoliozę. W krótkim czasie jej kręgosłup w części piersiowej ustawił się niemal pod kątem prostym. Przeszła dwie operacje kręgosłupa, dzięki którym może chodzić i utrzymać prostą pozycję.