Szanowni Państwo,

W semestrze letnim roku akademickiego 2021/2022 zajęcia na Wydziale Ekonomicznym będą realizowane tak, aby pamiętać o zdrowiu naszej społeczności akademickiej, a jednocześnie bez żadnych przeszkód realizować wszystkie programy studiów, i co za tym idzie wysoką jakość kształcenia. Należy pamiętać także o tym, że zajęcia powinny być zaplanowane zgodnie z wytycznymi JM Rektora.

Decyzje dotyczące realizacji zajęć w formie stacjonarnej lub z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość wynikają z konieczności osiągnięcia efektów uczenia się określonych w programach studiów, liczebności grup, wielkości oraz dostępności sal na kampusie SGGW, a także konieczności zachowania odpowiednich przepisów regulujących zasady bezpieczeństwa sanitarnego.

W przypadku grup wykładowych zajęcia będą realizowane, w znacznej większości, z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Ćwiczenia audytoryjne oraz laboratoryjne będą realizowane w trybie stacjonarnym lub mieszanym. Zajęcia o charakterze seminaryjnym będą wykorzystywać metody i techniki kształcenia na odległość jako wspieranie procesu kształcenia oraz umożliwienie ograniczenia kontaktu bezpośredniego w sytuacjach tego wymagających.

Wybór formy przeprowadzania egzaminów i zaliczeń pozostawia się w gestii koordynatorów przedmiotów. Możliwa jest forma stacjonarna lub zdalna za pośrednictwem platform Moodle lub MS Teams, zgodnie z obowiązującym Zarządzeniem nr 133 Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie z dnia 17 listopada 2020 roku w sprawie zasad weryfikacji osiągania efektów uczenia się określonych w programie studiów poza siedzibą Uczelni, przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.

Powyższe decyzje zostały konsultowane i w pełni zaakceptowane przez Samorząd Studentów Wydziału Ekonomicznego SGGW w Warszawie.

W najbliższych dniach na stronie Wydziału będą sukcesywnie zamieszczane plany zajęć dla poszczególnych roczników i kierunków studiów.

W przypadku zmiany sytuacji epidemicznej w Polsce organizacja kształcenia w semestrze letnim roku akademickiego 2021/2022 może ulec zmianie.

Dziekan Wydziału Ekonomicznego

Dr hab. Marcin Ratajczak