Szanowni Państwo,

Narodowy Bank Polski zaprasza absolwentów polskich uczelni do udziału w XIV edycji Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP za najlepszą pracę magisterską z zakresu nauk ekonomicznych.

Celem konkursu jest zainteresowanie studentów uczelni polskich tematyką makroekonomii i finansów, a w szczególności polityki pieniężnej i rynków finansowych.

Założenia konkursowe:

W konkursie mogą wziąć udział autorzy prac magisterskich obronionych na uczelniach w Polsce od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 r.

Prace na konkurs mogą zgłaszać autorzy, a także – za ich zgodą – promotorzy prac lub uczelnie.

Termin nadsyłania prac upływa: 15 lipca 2021 r.

Nagrody:

Kapituła konkursu wybierze laureatów najlepszych prac magisterskich i przyzna następujące nagrody:

– pierwsza nagroda w wysokości 15 000 zł,

– druga nagroda w wysokości 10 000 zł,

– trzecia nagroda w wysokości 7000 zł,

– dwa wyróżnienia po 5000 zł.

Kapituła może zdecydować o innym podziale nagród.

Ogłoszenie wyników: IV kwartał 2021 r.

Zasady wysyłki prac:

Pracę konkursową wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesłać (do 15 lipca 2021 r.) na adres:

Narodowy Bank Polski

Departament Edukacji i Wydawnictw

ul. Świętokrzyska 11/21, 00-919 Warszawa

z dopiskiem: Konkurs o Nagrodę Prezesa NBP za pracę magisterską.

Do pracy należy dołączyć odpis lub kopię dyplomu potwierdzającego nadanie tytułu magistra.

Prosimy o przesłanie pracy w wersji elektronicznej, tzn. nagraną na płytę CD/DVD w formacie doc, docx, lub rtf. O ile to możliwe, praca powinna być zapisana w jednym pliku. Jeśli rozdziały pracy są zapisane w oddzielnych plikach, prosimy umieścić je w jednym katalogu.

Opisy plików i katalogów powinny zawierać: imię i nazwisko oraz dopisek: „praca mgr” Płyta CD/DVD powinna być podpisana w następujący sposób: imię, nazwisko, praca magisterska oraz ew. tytuł pracy.

O przyjęciu pracy na konkurs decyduje data stempla pocztowego.

Szczegółowe informacje i regulaminy zostały umieszczone na stronie NBP pod adresem: https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/konkursy/2021/magisterska/index.html

Wszelkie pytania dotyczące konkursu, można kierować do koordynatora:

Beata Przywoska

e-mail: konkursy.DEW@nbp.pl