W dniu 9 listopada 2016r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wołominie odbyła się konferencja, którą patronatem naukowym objął Wydział Nauk Ekonomicznych. Na konferencji zostały wygłoszone następujące referaty pracowników Wydziału Nauk Ekonomicznych: Prof. dr hab. Irena Ozimek  „Ochrona konsumentów na rynku żywności w Polsce”, Dr inż. Elżbieta Kacperska „Globalizacja polskiej gospodarki, czyli co konsument powinien wiedzieć o produktach na rynku” oraz „Co uczeń powinien wiedzieć kończąc szkołę?”  Uczestnicy konferencji mieli również okazję dowiedzieć się o projekcie Akademia Przedsiębiorczości WNE SGGW. Podczas konferencji przeprowadzono również konkursu pt.: „Reklama nie  zwalnia Cię od  myślenia”. W konferencji uczestniczył również: Prezes Fundacji ODA oraz Powiatowy Rzecznik Konsumentów. W końcowej części konferencji ogłoszono wyniki konkursu oraz wręczono nagrody.