enactus

Grupę Enactus SGGW tworzy Międzywydziałowe Koło Naukowe Odpowiedzialnego Biznesu „ENACTUS” (dawniej SIFE)

Data założenia: luty 2006
Opiekun naukowy: dr Joanna Chudzian
Prezes zarządu Koła: Karolina Półkośnik – polkosnikkarolina@gmail.com

logo_enactus

Koło stanowi jednostkę przynależną do struktur Wydziału Nauk Ekonomicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

ENACTUS to wyjątkowa inicjatywa, w której przedstawiciele biznesu i środowiska naukowego łączą się z przyszłością naszego społeczeństwa – zdolnymi studentami. Wspólnie realizują rewolucyjne projekty łączące przedsiębiorczość z pomocą innym. Zadaniem zespołu jest aktywizacja zawodowa wybranych społeczności, a także pobudzanie przedsiębiorczości wśród określonej grupy docelowej. W ramach współpracy członkowie Koła każdego roku realizują projekty, które istotnie poprawiają jakość życia wybranych grup społecznych spełniając przy tym trzy cele: ekonomiczne, społeczne i ekologiczne. Studenci uczą się zasad odpowiedzialnego biznesu (CSR) poprzez kreowanie, realizowanie i rozliczanie projektów. W ramach współpracy z Enactus, członkowie Koła biorą udział w szkoleniach odbywających się w różnych miastach Polski, dotyczących zarządzania, współpracy grupowej, finansów, motywowania oraz organizacji pracy.

W roku akademickim 2016/2017 naszym priorytetowym projektem jest Restart. Inicjatywa ta ma za zadanie stworzyć metodologię pozwalającą na łatwe przekazanie sprzętu komputerowego instytucjom wychowawczo-edukacyjnym, takim jak domy dziecka lub świetlice. Zbiórka sprzętu elektronicznego wśród studentów SGGW pozwala nam na stworzenie pełnych podzespołów komputerowych. Ważnym elementem jest współpraca z niezależymi firmami, które wspierają projekt oddając komputery i laptopy. Opracowanie łatwego i powtarzalnego schematu przekazywania sprzętu IT instytucjom dbającym o rozwój i edukację dzieci pozwala na poprawę jakości kształcenia dzieci dodatkowo zapewniając im kursy programowania

Enactus SGGW w roku 2016 zajął II miejsce na dorocznym konkursie Enactus Poland National Competition, tym samym zyskując tytuł Wicemistrza Polski.

Członkowie Koła tworzą studenci z różnych Wydziałów SGGW.

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony na Facebook’u: https://www.facebook.com/Enactus.SGGW/

Wszelkie pytania proszę kierować na adres mailowy: enactus@sggw.pl

Ostatnia modyfikacja: 25/11/2016